iClass - ככה עושים בית ספר - פסיכומטרי

הכנה למבחן פסיכומטרי

* רקע

כדי להכין את התלמידים שלנו בצורה הטובה ביותר למבחן הפסיכומטרי הבאנו אחד המומחים הגדולים ביותר והותיקים ביותר בתחום אלינו לסטודיו - יואב חורש, מומחה לפסיכומטרי ושיטות למידה.
בעשרים השנים האחרונות יואב עוסק בהכנה לבחינות הכניסה לאוניברסיטאות בארץ ובעולם. התחיל את דרכו כמורה לפסיכומטרי בהיי-קיו, לאחר מכן כאחראי על הכשרת מורים חדשים ובהמשך הקים את סניף החברה בסינגפור להכנה לבחינות הכניסה האמריקאיות : SAT, GMAT, TOEFL ו- GRE. במסגרת זו תכנן וכתב את חומרי הלימוד לקורסים כולל ספרי לימוד וחומרי תרגול נרחבים.
בהמשך דרכו הקים מחדש את מחלקת הפסיכומטרי בחברת 'זיו כספי' כולל כתיבת ערכת תרגול של 18 ספרים לימוד לבחינה, והכשיר "תותחי" פסיכומטרי רבים לאורך השנים מדריכים ותלמידים כאחד.

* שיטת עבודה

בסטודיו אנו מביאים לידי ביטוי את הניסיון, הידע והתובנות שנצברו לאורך השנים הן בהיבטים המקצועיים והן בהיבטים המנטאליים, הנדרשים להתמודדות עם הלחץ בבחינה.
אנחנו מאמינים כי החשיבות של עבודה בקבוצות קטנות מאוד, תוך חלוקה של הלמידה לאשכולות חשיבה נפרדים, מאפשרת לתלמיד למצות את הפוטנציאל המקסימלי ואף להפתיע עצמו. עבודה בקבוצות של 3 עד 8 תלמידים מאפשרת לתת מענה מלא לכל הצרכים האישיים של הלומדים ולא רק כסיסמה, שמדקלם איש מכירות אלא הלכה למעשה. כשיושבים באווירה לימודית נעימה ורגועה בקבוצה קטנה עם מקבלים את הטיפול הכי אישי והכי מקצועי שניתן להעלות על הדעת.

* ניסיון ותוצאות

5 שנות ניסיון זה יפה, אבל עדיף 20 שנות ניסיון ...
במרבית חברות ההכנה יתגאו בניסיון הרב של מוריהם : "לפחות 5 שנים" ו- "זה עיסוקו היחיד" ועוד...
גם אם נניח לרגע שזה נכון, אצלנו תפגשו ותלמדו אצל אחד משלושת המומחים הגדולים בארץ בתחום הפסיכומטרי עם למעלה מ-20 שנות ניסיון ופרספקטיבה מעמיקה ומלאת תובנות על כל הרבדים של ההכנה לבחינה – המקצועיים והמנטאליים.

* הידעת?

לפי הסטטיסטיקה הרשמית של 'המרכז הארצי לבחינות והערכה' רק 5%  מהנבחנים מגיעים לציון של 700 ומעלה בבחינה הפסיכומטרית. בעשור וחצי האחרון כמעט בכל הכיתות אותן לימד יואב חורש אחוז התלמידים שעבר את ציון ה-700 היה בין 15% ל- 20% !!! 

*
שיטת האשכולות

אחד מהמאפיינים הייחודיים שלנו הוא הגמישות של המוצרים שלנו. מיותר לציין, כי לאנשים שונים יש חֹזקות וחולשות שונות ויש רבים, שצריכים ללמוד ולחזק רק תחום אחד או שניים בבחינה. חברות ההכנה הגדולות ו'המסורתיות' מחייבות אותך, לרכוש את 'כל החבילה' ואילו אנו יכולים לנצל את "יתרון הקוטן" ולהציע לך רק את 'האשכול' שאתה באמת צריך !
 
* אבחון מקצועי והתאמת 'מפת דרכים אישית'

במבחן בו יש זמן כה קצר לכל שאלה יש חשיבות עליונה להחלטה –
"לאילו קרבות כדאי לצאת ומאילו כדאי להימנע?". התעקשות מיותרת על 2-3 שאלות קשות יכולה להביא למצב של "חורבן" הפרק וחמור מכך – איבוד ביטחון וכניסה לחרדה שיפחיתו משמעותית את איכות החשיבה וקבלת ההחלטות בפרקים הבאים. במהלך ההכנה אצלנו נאבחן במדויק את החזקות והחולשות שלך בכל נושא, ולקראת סוף ההכנה נכין לך 'מפת דרכים אישית' שבה יהיו המלצות מדויקות באילו שאלות להתמקד ומאילו להימנע תוך התחשבות בסוג השאלה וברמת הקושי שלה. 'מפת הדרכים האישית' למעשה ממקסמת את השימוש בזמן הקצר, משיגה לך הכי הרבה נקודות פסיכומטריות וגם משאירה אותך במצב מנטאלי מיטבי לפרקים הבאים.
 
* חבילות 'תרגולים מודרכים'

כחלק מהגישה השונה שמאפיינת אותנו, שלפיה צרכי התלמיד תמיד במרכז !!  אנו מציעים 'חבילות תרגולים מודרכים בכל אחד מהתחומים בבחינה. אם למשל, אתה לומד בקורס כלשהו וחש שהקורס לא נותן מענה לצרכיך בתחום מסוים – תוכל לרכוש אצלנו 'תרגולים מודרכים', שבמסגרתם תתרגל שאלות ברמת בחינה מדויקת ותקבל הסברים מפורטים מטובי המומחים בתחום. בנוסף, נלמד אותך "לחשוב פסיכומטרית" ונסגור לך פערי ידע רלוונטיים.